20 Mart 2008 Perşembe

Kurtlar Vadisi’ne sonunda Erbakan da girdi

Kurtlar Vadisi Pusu Fan Club

Kurtlar Vadisi Pusu, son haftalarda yayınlanan bölümleri ve gündeme atfen yaptığı yorumlarla izleyicileri ekran başına bağlamaya devam ediyor. Yayınlanan her bölümüyle, yeni bir tartışma başlatan Kurtlar Vadisi, geçtiğimiz hafta da, dizinin en önemli karakteri olan Polat Alemdar’ın, ”Devletin gerçek sahipleri” olarak vasıflandırılan, ”İhtiyarlar” isimli bir yapılanmaya dahil olmasıyla gündeme oturdu. Herkes devletin gerçek sahipleri olarak kendilerini tanıtan ihtiyarların, aslında kimler olabileceğini merak ederken, konuyla ilgili oldukça farklı yorumlar dillendiriliyor… Dizinin kimi takipçileri ise, Kurtlar Vadisi Pusu’nun son bölümünde ‘İhtiyarlar’ olarak isimlendirilen yapılanmanın mesajlarıyla, Necmettin ERBAKAN’ın konuşmalarında vurguladığı hususlar arasında ciddi benzerlikler olduğunu düşünüyorlar. İşte dizide ”İhtiyarlar” olarak isimlendirilen yapılanmanın mesajlarıyla, Necmettin ERBAKAN’ın değişik konuşmalarındaki ifadeleri arasında dikkatleri çeken benzerlikler:
İhtiyarlar:Bizler ışığını Alparslanla yakanız.
Necmettin ERBAKAN: Milli Görüş, Sultan Alparslan’ın Malazgirt’teki görüşüdür,
İhtiyarlar:Selahaddin Eyyubi ile yakanız.
Necmettin ERBAKAN: Milli Görüş, Selahaddin Eyyubi’nin görüşüdür.
İhtiyarlar:Fatih çağ açarken elindeki meşalede biz vardık.
Necmettin ERBAKAN: Milli Görüş, Sultan Fatih’in görüşüdür,Sultan Fatih ne sağcıydı ne solcuydu, Milli Görüşçü idi. İstanbul Milli Görüş’le fethedilmiştir.
İhtiyarlar: Kıbrıs, bizim için dönüm noktası oldu. Azerbeycan, Bosna, Çeçenistan… Necmettin
ERBAKAN: Bosna’yı kurtarmak, Azerbeycan’ı kurtarmak için, Çeçenistan’ı kurtarmak için…
İhtiyarlar: Biz bu dünyaya barış ve adaleti geçmişte getirdik, gelecek de bu barış ve adalete muhtaç.
Necmettin ERBAKAN: Biz tarihimiz itibariyle 11 asır yeryüzünde Adil Düzeni gerçekleştirdik.Bütün insanların Allah’ın nimetlerine ulaşabilmesi, haksızlık ve sömürünün olmadığı bir düzenin kurulmasıyla, mümkün.

Hiç yorum yok: