11 Nisan 2008 Cuma

Kurtlar Vadisi’ni Savundu

Kurtlar Vadisi Pusu

Tiyatronun duayen isimlerinden olan Can Gürzap, kendisini Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı için eleştirenlerle ilgili ilginç bir örnek vererek ‘Ben rolümü çok sevdim, çok iyi yazıyorlar’ diye konuştu.
HABERTURK’te Balçiçek Pamir’in sunduğu ‘Söz Sende’ programına konuk olan Tiyatro Sanatçısı Can Gürzap, Kurtlar Vadisi dizisinde oynamasından dolayı bazı çevrelerden aldığı eleştirilere karşılık dizinin güncel olayları ele alan ve iyi yazılan bir iş olduğunu söyledi.
Kendisine bu konuda eleştiriler getiren bazı kişilerin ilginç tavırlarıyla ilgili bir örnek veren Gürzap, şu açıklamayı yaptı:
“Ben başta hiç böyle şeyler düşünmedim. Oranın yöneticisi olan arkadaşlarla gidip konuştuğumda, bana anlattıklarında ben rolü çok sevdim. Zaten Türkiye’de en çok seyredilen dizi. Beni bu konuda eleştirenlere ben şunu soruyorum; ‘Seyrediyor musunuz?’. Çoğu seyrediyoruz diyor. Mesela 2 tane çakmak vardı elimde, Kurtlar Vadisi’nin resmi vardı üzerinde. Telefonlar geldi bana olmayacak yerlerden, ‘O çakmaklardan bize de tedarik eder misin?’ diye. Basit çakmaklardandı ve seyretmiyorum diyenlerden geldi bu. Ben rolü beğeniyorum. Tabii set çok önemli. Çok kaliteli bir set var. Çekimler çok iyi.”
Bir çok tiyatrocu gibi maddi açıdan zorlanması nedeniyle dizilerde oynadığını inkar etmeyen Can Gürzap, “Onu yapmazsanız tiyatro yapamazsınız. Yoksa ben niye şimdi tiyatro yapayım. Benim dizim var, bana yeter. Yani ne olacak? Ama o tiyatroyu da yapmazsam, o ayrı bir beslenme. Hep söylüyorum, Kurtlar Vadisi’ni de bir seyredin bakalım. O kadar enteresan, o kadar güncel şeylere parmak basılıyor ve o kadar güzel yazılıyor ki ben bazen şaşırıyorum gerçekten. Bazen sabahlara kadar çekim yapıyoruz, çok zor bir şey. Ama çekim aralarından da çok büyük keyif alıyorum” diye konuştu.
TVGAZETESİ


Hiç yorum yok: