11 Nisan 2008 Cuma

Vadi’de darbe planları deşifre mi ediliyor?

Kurtlar Vadisi Pusu

Kurtlar Vadisi, yayınlanan 33. bölümü ile gündemdeki konulara ince göndermeler yaptı. İskender Büyük ve derin çetesi, ülkede bir darbe ortamı hazırlamak için var güçleri ile çalışırken Polat Alemdar ve adamları hain planları boşa çıkarma gayretinde.
İskender Büyük’le görüşme yapmanın kendisine pek uğur getirmediği ünlü gazetecinin arabasına konan bir bomba ile öldürülmesi ise dün gecenin en çarpıcı sahnesiydi.
İskender Büyük’ün derin çetesi, bir yandan ülkeyi kaosa sürüklemek için ekonomik kriz senaryolarını sahneye koyarken, diğer yandan da hükümeti devirmek için sinsi planlarını adım adım devreye soktu.
Bu amaçla, mevcut hükümetin yıkılmasından sonra başbakan yapmayı planladıkları Şener Korkmaz’a teklif götüren derin çete ‘beni başbakan yapmazlar, çok açıklarım var’ dedi. Derin çete’nin ‘Açıklarını kapatırız’ güvencesi ile teklifi kabul eden Şener’i ileriki bölümlerde daha aktif rollerde göreceğiz.
Öte yandan Hükümeti içten yıkmak için de ‘hatırlı’ bir vekile, uygunsuz fotoğraflar ile şantaj yapılarak mensubu olduğu iktidar partisinden grup kuracak kadar milletvekilini koparması istendi.
Darbeyi çağıracak
Bu sahnenin hemen ardından Neco’nun canlandırdığı karakterin yardımcısına ‘Saunalardan uzak dur, senin de uygunsuz görüntü ve fotoğraflarını çekerler, mahcup olursun’ öğüdü, ilgili yerlere gönderme gibiydi.
Tataroğlu şirketler grubuna da Yıldız ve İnci sayesinde el koymaya çalışan derin çete, Bulut’un son anda müdahalesiyle bu amacına ulaşamadı.
Memati’nin uyuşturucu krizleri ve tedavi sürecine de geniş yer verilen 33. Bölümde uyuşturucunun zararları ve tedavinin aşamaları konusunda ayrıntılı bilgilere yer verildi.
Muro, haftalardır beklenildiği gibi örgüte sırtını döndü, Muro, ünlü gazeteciye öldürülmeden kısa bir süre önce örgütün bağlantıları ve bağlantıları hakkında detaylı bilgi verdi.

Hiç yorum yok: