15 Mayıs 2010 Cumartesi

Burmeh Yaza Lida Fx15 Biber Hapı İle Formda Girin

Evet arkadaşlar şimdi böyle bir başlık gördüğünüzde şaşırmanız gayet normal çünkü bu başlık normal başlık değil, bu başlık bir seo yarışmasından alıntı yapılmış bir başlıktır. Tabi webmaster arkadaşlar ne demek istediğimi çoktan anlamışlardır ama birde anlamayanlar için açıklamak istiyorum. Bu başlık seo yarışmaları için seçilmiş ve yarışcılara sunulmuş bir hedef kelimedir, yarışmacılar bu başlıkta gördüğünüz kelime ile google'da ilk 10'a 4 ay içerisinde girmeye çalışırlar ve girenler hatırı sayılır para ödülleri alırlar, dilerseniz anlamayan arkadaşlarımız için biraz daha açalım.
Seo Yarışması Nedir?

Seo yarışmacı büyük firmaların seocular aracılığı ile düzenlediği bir optimizasyon yarışmasıdır, ''burmeh yaza lida fx15 biber hapı ile formda girin''  gibi google'da hiç arama sonucu olmayan kelime gibi bir kelime seçerler ve bu kelimeyi yarışmacılara verirler, 4 ay içerisinde ilk 10'a web sitelerini sokmayı başaran kişilere ödüller verirler.
Peki onların kârları ne?

Bu tip yarışmalarda onların kazançları bir baclink, backlink nedir diye soracak olanlara link değişimi diyebiliriz, siteler aralarında link değişimi yapar ve google'da sıralamarda yukarı çıkarlar tabi bu link değişimlerinin iki türlü çeşidi var.
Karşılıklı link değişimi:

Karşılıklı link değişimi her iki web sitesininde linklerini birbirine tavsiye ettiği bir durumdur, her iki tarafada yararı olur.
Tek taraflı link değişimi:

Bu link değişim tipi ise yukarıdakinin aksine ismi üzerinde olduğu gibi tek taraflı link değişimidir yani A sitesi B sitesine link atar, B sitesi A sitesine link atmaz, ve bu durum B sitesi için çok daha yararlıdır, işte bu yarışmalarında mantığı tam olarak o diyebiliriz, seo yarışma kurucusu ne kadar çok tek taraflı link alırsa onun için o kadar iyidir. Bu yarışmalarda bunun için düzenlenir, tabi tek kazancı link değil, özgün içerik vesayre vesayre bunlarda diğer teferruat konular.
Şimdi biraz da bu yarışmadan bahsedelim, ödül ne? vesayre…

Bu yarışma kuşkusuzki Türkiye'nin en büyük webmaster forumu R10.Net adresinde düzenlendi, buraya tıklayarak ilgili konuya gidebileceğiniz gibi buraya tıklayarakta yarışmada son durumu izleyebilirsiniz.
Peki Ödüller Ne?

1 – 1000.00 TL
2 – 725.00 TL
3 – 400.00 TL
4 – 250.00 TL
5 – 150.00 TL
6 – 100.00 TL
7 – 75.00 TL
8 – 50.00 TL
Dilerseniz sizlerde sizde ''burmeh yaza lida fx15 biber hapı ile formda girin''' kelimesi ile yarışmaya katılabilirsiniz.

Hiç yorum yok: